DomůÚspěchy žákůZahraniční kontakt

Zahraniční kontakt

Od roku 2006 spolupracujeme formou výměnných koncertů s rakouskou hudební školou ALT-ARLAA ve Vídni. Již tradičně vítáme v koncertním sále ZUŠ skupinu rakouských studentů, kteří nám hrají soudobé skladby českých a rakouských skladatelů a také naši vybraní žáci koncertují ve Vídni v sále dolnorakouských skladatelů Inok za finanční podpory této organizace. Výměnné koncerty na české straně zajišťuje učitelka N.Mimrová a ve Vídni Mrg. A.Wykydal - ředitel školy. Tyto koncerty se setkávají se stále větším úspěchem a soudobí čeští i rakouští skladatelé pro nás píší nové zajímavé skladby.

Další ze série výměnných matinee mezi žáky naší ZUŠ a hudební školou Alt-Erlaa se uskutečnilo 19.4.20009 v koncertním sále „ Haus der Komponisten „ ve Vídni. Žáci ze tříd pí uč. Dany Mimrové, pí uč. Daniely Kadlecové, pí uč. Evy Krátké, pí uč. Markéty Muzikářové, p uč.Jana Tesaře a p. uč.Františka Horkého si pro letošní vystoupení připravili skladby současných českých a rakouských skladatelů. Obzvláště se pyšníme  skladbami našich mladých skladatelů, kteří jsou žáky naší školy a jsou nositeli významných ocenění. Jedná se o Kateřinu Horkou / r. narození 1993/ ze  třídy uč. Františka Horkého a Daniela Patrase/ rok narození 1989/  bývalého žáka z téže třídy.

29. 3. 2009 proběhl koncert žáků vídeňské školy ALT-ARLAA v sále naší ZUŠ

 

15. 4. 2007 hráli naši žáci z dechového a smyčcového oddělení ve Vídni koncert. Na programu byla díla rakouských a českých soudobých skladatelů - např. P. Eben, J. Feld, F. Weiss, P. Richter a další