Přeskočit na obsah

Taneční obor

V tanečním oddělení mohou děti od pěti let všestranně rozvíjet své pohybové schopnosti, a tak získávat taneční základy k zvládnutí všech tanečních technik. Tanec ve spojení s hudbou formuje a prohlubuje celkový rozvoj dítěte, jeho estetické cítění a poskytuje mu využití veškeré jeho energie. Výuka probíhá v oborech klasický tanec, moderní a výrazový tanec, české lidové tance a irské tance.

Po osvojení tanečních technik (klasický tanec, lidový tanec, taneční gymnastika, jazz, současný tanec) se žáci mohou prezentovat v řadě veřejných akcí. Účastní se tanečních festivalů, soutěží nebo celovečerních představení v divadle. (Mezinárodní týden tance, Mistrovství juniorů ČR, různé soutěže dětských tanečních souborů apod.). Řada studentů se tak věnuje tanci i po absolvování naší školy a někteří z nich dále pokračují ve studiu na středních odborných školách.

Závěrečné choreografie

Choreografii Méďové tančí nejmladší žákyně – PTV.  (Klasický tanec)

Choreografii Hajha husy tančí žákyně 3.ročníku.. (Klasický lidový tanec)

Choreografii Harry Potter tančí žákyně 5.ročníku. (Klasický tanec)

Taneční vystoupení v Salesiánském divadle – červen 2019 – video

Nejnovější příspěvky v tanečním oboru

new-generation-TO
Škola

Taneční soutěž New Generation

Žákyně klasického tance ze třídy pí uč. Jany Hendrichové získaly 3. cenu na mezinárodní amatérské taneční soutěži New Generation za Variace z baletu Giselle! Kolátorová Edita, Kozderová Barbora, Petrová Adriana, Štaflová Kateřina,

Čti více »