Literárně - dramatický obor

V literárně-dramatickém oboru se snažíme v dětech pěstovat vztah k jejich mateřštině, poezii a literatuře. Děti se od předškolního věku hravou formou seznamují s verši českých i zahraničních básníků. Improvizací přes krátké herecké etudy až k vytváření větších tvarů zpracovávají starší žáci témata, která často zahrnují jejich vlastní problémy.

Během školního roku se realizují divadelní představení, jejichž smyslem je také rozvíjení pohybových schopností a hudebního cítění, často ve spolupráci s ostatními obory naší ZUŠ. Žáci se zúčastňují soutěží v uměleckém přednesu i v kolektivním projevu a často postupují nejen do krajských kol, ale i na národní přehlídky – Dětská scéna Trutnov (dříve), nyní dětská scéna Svitavy, Wolkrův Prostějov. V těchto soutěžích ZUŠ bývají naši žáci v rámci kraje jedni z nejúspěšnějších. Nejnadanější z nich připravujeme na přijímací zkoušky na umělecké školy – konzervatoře, DAMU.

Představení "Příběh z Betléma"

Hráli: Klaudie Konšelová, Kristýna Součková, Eliška Bednářová, Viktorie  Kouba Součková,
Dóra Szűcs, Matěj Kapras, Tereza Žabenská, Marie Pokorná, Eliška Merunková.

Kalendář představení LDO

Závěrečné představení šk. roku 2020-2021 (skupina 3. – 6. ročníku LDO),  které se připravovalo v době distanční výuky, kdy jsme se viděli od října do začátku května jen přes video.

Výuka byla často jen audio, když selhala technika. V květnu jsme měli asi 3x výuku prezenčně, kdy jsme mohli do prostoru a v červnu 2021 jsme natáčeli v sále bez diváků.

Dana Svobodová, Karel TomasKamarádka

Hrají: Kristýna Šulcová, Vanessa Bryknerová, Marta Kutvitská, Lada Stepanova, Ema Mujdžičová, Veronika Hamerníková, Emma Pflegerová, Jakub Šindelář

Pohádka o chytrém Budulínkovi

Žáci PDV a 1. ročníku LDO ve třídě J. Morávkové pracovali v online výuce kromě jiného s textem Františka Hrubína: Pohádka o chytrém Budulínkovi.
V době prezenční výuky jsme mohli příběh rozehrát v prostoru a natočit v hodině toto video.
Dekorace: Věra Eliášová

Závěrečná představení LDO - 2x video

Červen 2018:

Červen 2019:

Nejnovější příspěvky v literárně - dramatickém obor​u

kandrdasek 2022
- Literárně dramatický obor -

Kandrdásek 2022

Karolína Šťastná a Anna Tretyachenko ze třídy pí uč. Jitky Morávkové získaly cenu poroty s nominací na národní přehlídku v divadelní soutěži Kandrdásek. Gratulujeme!!!

Čti více »
Kandrdasek
- Literárně dramatický obor -

Kandrdásek 2021

Justýna Tůmová ze třídy pí uč. J. Morávkové získala Diplom s oceněním za herecké ztvárnění v soutěži Svazu českých divadelních ochotníků Kandrdásek. Gratulujeme!!!

Čti více »
Menart-4-LETAK 3
- Literárně dramatický obor -

Men Art 2021

Ve školním roce 2020/2021 se náš žák Adam Janouch účastnil spolu se svou pedagožkou Terezou Štětinovou stipendijního programu MEN ART.

Čti více »
Deti-Praze-1
- Literárně dramatický obor -

Celopražská soutěž Děti Praze

Žákyně Matylda Hosenseidlová ze třídy Jitky Morávkové obdržela rozhodnutím poroty 2. místo v kategorii literární – 1. stupeň – v celopražské soutěži projektu Děti Praze. Gratulujeme!

Čti více »
PF_ZUS_21
- Hudební obor -

PF 2021

Hodně štěstí v roce 2021 všem žákům a jejich rodičům přeje Roman Holk.

Čti více »